gems, gemstones, semi-precious-1400682.jpg

תכונות אבני חן

קצת הסבר על החרוזים שאיתם אנו משתמשים לייצור הצמידים שלנו, תהנו 🙂

אבן חן טורמלין  (Black tourmaline gemstone) 
טורמלין הוא מינרל המגיע במגוון צבעים הוא בדרך כלל בצבע ירוק או כחול, אבל יכול להגיע בגוונים אחרים, לטורמלין מספר תכונות שהופכות אותו לאטרקטיבי לשימוש בתכשיטים,

 1. טורמלין הוא אבן הגנה. יש מאמינים שהטורמלין מסוגלת לסנן אנרגיות שליליות,כמו מתחים ורעשים קטנים, ולהפוך אותם לאנרגיה חיובית וטובה , מגן על בעליו מפני השפעות מזיקות.
 2. טורמלין עוזר לשפר את הריכוז והקשב, מה שיכול להועיל למי שעוסק בעבודה נפשית.
 3. טורמלין יכול לעזור לחזק את המערכת החיסונית ולשפר את הבריאות הכללית.
 4. הטורמלין יכולה לסייע לזהות מטרות אישיות, לחזק רצון והחלטות, ולמצוא דרכים לממש את הפוטנציאל האישי.
 5. איזון והכוונה, נאמר על הטורמלין שהיא מסייעת לאזן ולסדר את מרכזי האנרגיה בגוף, ובכך משפרת את ההתמצאות והמובנים בחיים.
 6. קשר עם המשפחה והחברים, נאמר על הטורמלין שהיא מסייעת לשפר את הקשרים במשפחה ובין חברים, ומגבירה את האהבה וההיכרות החיובית ביניהם.
 7. כדי ליהנות מהתכונות המשפיעות של הטורמלין, יש להביא את האבן לקרבת הגוף על ידי נשיאת אבן איתך קבוע או כתכשיט.

*יש לציין שהמידע המוזן כאן מבוסס על אמונות וסוגיות אנרגטיות, והן עשויות להשתנות מאדם לאדם.

אבן חן עין הנמר – (The tiger's eye gemstone)

אבן עין הנמר היא זן של קוורץ עם צבע צהוב או חום זהוב בולט עם פסים כהים הדומים לפסים על עורו של נמר.

תכונות:

 1. אנרגיה: עין הנמר נחשבת לאבן של כוח והגנה, שיכולה לחזק את רוחו וגופו של האדם, כמו גם להגן עליו מפני השפעות שליליות, זה עוזר לפתח אינטואיציה, לקבל את ההחלטות הנכונות ולמשוך מזל טוב.
 2. סגולות רפואיות: עין הנמר משמשת ברפואה העממית לטיפול במחלות של מערכת הלב וכלי הדם, לנרמל לחץ דם, לחיזוק מערכת החיסון ולשיפור חילוף החומרים, מאמינים שזה גם עוזר במצבי שיש בעיות בעיניים ועור.
 3. תכונות קסומות: בקסם, עין הנמר משמשת לעתים קרובות למשיכת עושר, הצלחה בעסקים ובקריירה, כמו גם להגנה מפני נזק ועין הרע, היא גם נחשבת לאבן שיכולה לשפר את תכונות המנהיגות ולעזור בקבלת החלטות.
 4. עיבוד ושימוש: אבני עין הנמר מעובדת בדרך כלל לחרוזים,ומשתמשים בהם לעשיית תכשיטים כמו אצלנו לצמידים , וניתן לקשט אותם בסמלים שונים כגון :תווים סיניים המביאים מזל טוב או הגנה.

יש אנשים שגם מאמינים ששילוב של עין הנמר עם גבישים או אבנים אחרות יכול לשפר את הכוחות האנרגטיים שלו, עם זהב וכסף, כמו גם אבנים אחרות כמו אגת, ג'ספר וקרנליאן.

אגת שחורה (Black Agate)

היא סוג של אבן חן טבעית שנמצאת בצבע שחור או כהה בגוונים מובנים. היא מתאימה באופן מיוחד לתכשיטים ומשמשת גם לצורך ריפוי ואנרגטיקה חיובית. הנה תכונות עיקריות של אבן החן אגת שחורה:

אגת שחורה היא מגוון של קוורץ שצבעו כהה. יש לו את המאפיינים הבאים:

 1. אנרגיה: אגת שחורה נחשבת לאבן מגנה המסייעת להדוף אנרגיות שליליות ולמשוך שגשוג, זה גם יכול לעזור לחזק את הקשר הרוחני ולשפר את האינטואיציה
 2. תכונות ריפוי: מאמינים שאגת שחורה יכולה לעזור לשפר את זרימת הדם, לחזק את המערכת החיסונית ולהפחית את רמות הלחץ. הוא משמש גם לטיפול בבעיות עור ולשיפור השינה.
 3. תכונות קסומות: אגת שחורה קשורה להגנה, חוכמה וחוזק, זה יכול לעזור לפתח יכולות נפשיות ולחזק את הקשרים עם העולם הרוחני
 4. עיבוד ושימוש: אגת שחורה מעובדת בדרך כלל לתכשיטים כגון טבעות, צמידים ותליונים. זה יכול לשמש גם למטרות דקורטיביות, כגון פסלונים או קישוטי פנים.

 אבן חן אוניקס (Onyx)

תכונות:

 1. מגן מפני כישוף של אנשים אחרים
 2. מביא מזל טוב לבעליו
 3. מנקה את ההילה ומסיר נזקים, עין הרע
 4. משפר יכולות אינטלקטואליות וריכוז קשב
 5. מגן מפני הונאה, בגידה ורכילות
 6. הופך את הבעלים ליותר בטוח ואטרקטיבי
 7. נותן השראה, עוזר לחשוף כישרונות
 8. עוזר להתגבר על פחד הקהל ומשפר את היכולות הנואמיות
 9. אוניקס נחשב לקמע רב עוצמה

אנשים חשפו את התכונות הקסומות של המינרל במשך זמן רב.

כמה עמים כיבדו את האבן והשתמשו בה במקדשים, בעוד שאחרים פחדו אפילו להחזיק בה.

פניני נהר (river pearls)

הן סוג של פנינים טבעיות שמתפתחות במעמקי נהרות, אגמים ובריכות מים מתוקים. הן מיוחדות בצורתן ונחשבות ליהלומים טבעיים של המים. פניני נהר הן אחת מסוגי הפנינים המבוקשים ביותר לשימושים תכשיטיים.

תכונות:

 1. צבעים טבעיים: פניני נהר מתאפיינות במגוון גדלים וצבעים, כולל לבן, ורוד, סמוי, כרמל, חום, כחול, סגול, ואפילו שחור.
 2. ברק טבעי: הן מייצרות ברק ייחודי וטבעי שמקנה להן מראה מהודק ומרוקע.
 3. מרקמן המיוחד: פניני נהר מתאימות לייצוב בצורת כדורים או צורות ייחודיות אחרות, מה שהופך אותן לבעלות אופי ייחודי בתחום התכשיטים.
 4. חיבור לנשיות: מאז ימי קדם, פניני נהר הוערכו כתכשיטים שמרגיעים ומתאימים במיוחד לנשים. הן משמשות גם למטרות ריפוי ומשמעותן.
 5. רעננות וניקיון: פניני נהר מכילות תרכובות שמקנות להן את הרעננות והבהירות, ומקנות להן את מראהן המרוקע והנקי.

היסטוריה:

 • פניני נהר הן מאוד ידועות מאז זמן רב. רכיבים אורגניים של פניני נהר הם בני עולם מים ובכך מתאימות היטב לנשיות.
 • פניני נהר היו בשימוש במגוון תרבויות, כולל המצרים העתיקה, הרומאים והיוונים. הן נמצאות במגוון מסתובבים משפים וצורות, ונעשות בהן שימוש נרחב בתכשיטים ואביזרים.
 • בעבר, פניני נהר היו מאוד יקרות ונחשבות לתכשיט מפואר ומרשים. עם השנים, עם התקדמות בטכנולוגיה, פניני נהר יצאו לאגורות במחירים יותר נמוכים, מה שהפך אותן לנגישות יותר לקהל הרחב.

פניני מים מתוקים  (Freshwater Pearls)

 הן סוג של פנינים שמתפתחות במעמקי מים מתוקים כמו אגמים, נהרות ובריכות מים מתוקים, בניגוד לפנינים מים מלוחים שמתפתחות במעמקי הים. פניני מים מתוקים הן חמימות, אלגנטיות ומכובדות, ונמצאות במגוון גוונים, גדלים וצורות.

תכונות:

 1. איזון רוחני: פניני מים מתוקים מייצגות איזון ושלווה, ונאמר עליהן שהן משפיעות על קשב והתמקדות ברגע המותגש, ומקנות שקט לרוח הנפשית.
 2. אהבה ונחמה: פניני מים מתוקים מצויצות במסופרים בכדי לייצג אהבה, חיבה ונחמה, ונחשבות לאבני הגנה שמביאות בריאות רוחנית ורוחנית חיובית.
 3. חיזוק קשרים: הן מאוד מוערכות בתכשיטים במהלך אירועים משפחתיים, במיוחד בנושאים של חיבור ואהבה במשפחה.
 4. חיבור לנשיות: מתאימות במיוחד לנשים ומסמלות את נשיותן, יופן וקלילות היד.
 5. רגיעה והתמדה: נאמר על הפנינים שהן משפיעות בצורה רגועה ומייצרות אווירה של התמדה ומחויבות.

היסטוריה:

 • פניני מים מתוקים נמצאות בשימוש כבר אלפי שנים. הן ידועות כאחת מאבני החן המפוארות ביותר ומבוקרות בעולם. רקמות מעשית מהשלטים של הפרעה המצרית תואמות את השימוש בפנינים מימיים מתוקים כבר לפני 5,000 שנה.
 • במהלך ההיסטוריה, היו פנינים מימיות מצויות בשימוש רחב, בתכשיטים ובציורים. במאה ה-20, עם התפתחות טכנולוגיה, הפכו הן לפופולריות יותר ונגישות יותר לקהל הרחב.
 • הפנינים ממומנות כיום בחוויית גידול מרכזית של חבל אחוזה בכדי לייצר כמה פנינים במוצץ מאחת

תכונות של אבן חן רימון (גרנט)

אבן חן הרימון, המכונה גם "נופך", היא סוג של אבן חן החולקת את שמה עם הפרי בשל צבעה האדום העמוק. זה לא רימון אמיתי, אבל השם נגזר מהמילה הלטינית "granatus", שפירושה "דגן" או "זרע", המזכירה את גרעיני פרי הרימון.

וריאציות צבע: בעוד שבדרך כלל מזוהה עם צבע אדום עמוק, נופך יכול להגיע בצבעים שונים כולל אדום, כתום, צהוב, ירוק, חום, סגול, שחור, ואפילו חסר צבע.

ממריץ ומחייה: מאמינים כי לנופך יש תכונות ממריצות וממריצות, מקדם סיבולת וחיוניות.

איזון רגשי: נחשב כמסייע לאיזון רגשי, מספק אומץ ומקדם ביטחון עצמי.

תשוקה ויצירתיות: נופך קשור לתשוקה, יצירתיות ואהבה. מאמינים שהוא מעורר חושניות ומיניות.

הגנה וריפוי: הוא משמש לעתים קרובות להגנה במהלך נסיעות וקשור לתכונות ריפוי, במיוחד בשיפור זרימת הדם והפחתת הדלקת.

יישור צ'אקרה: נופך מקושר בדרך כלל לצ'אקרת השורש, ועוזר לשמור על האנרגיות מקורקעות ומאוזנות.

הִיסטוֹרִיָה:

לנופך יש היסטוריה עשירה והם היו בשימוש בתכשיטים ובאמנויות דקורטיביות אחרות במשך אלפי שנים. הם היו פופולריים מאוד במצרים העתיקה, שם הם שימשו בתכשיטים וכסמל לחיים.

ברומא העתיקה, נופך היה בשימוש נרחב, ובמהלך ימי הביניים, האמינו שהם מגנים מפני רעלים, פצעים וחלומות רעים.

גרנטים זכו להערכה רבה גם באסיה העתיקה, במיוחד בהודו, שם הם שימשו בתכשיטים והאמינו שהם משפרים חוויות רוחניות.

כיום, גרנטים נותרו אבני חן פופולריות ומשמשים בסוגים שונים של תכשיטים, החל מטבעות ושרשראות ועד עגילים וצמידים. הם ממשיכים להעריץ על צבעם העמוק והעשיר והרבגוניות בעיצובם.

אבן השמש –  Sunstone

אבן שמש היא אבן חן יפה ושובה לב הידועה במראה התוסס והזוהר שלה. הוא נקרא על שם השמש בשל גווניה החמים והלוהטים והאפקט המנצנץ הנגרם מאור המשתקף מטסיות מינרלים זעירות בתוך האבן. להלן המשמעויות והמאפיינים הקשורים לאבן שמש:

סמליות של השמש: אבן השמש מגלמת את האנרגיה והחיוניות של השמש, המסמלת חום, אור, חיים וכוח. הוא מייצג את התכונות מעניקות חיים ומקיימות חיים של השמש, ומביא תקווה, חיוביות ושפע.

חיוניות ואנרגיה: מאמינים כי אבן השמש משפרת את רמות האנרגיה, החיוניות וההתלהבות הכללית של החיים. אומרים שהוא עוזר להתגבר על עייפות, עייפות וחוסר מוטיבציה, ומגביר את הסיבולת הפיזית והנפשית.

אופטימיות וחיוביות: אבן חן זו קשורה מאוד לאופטימיות, מביאה נקודת מבט חיובית ומפיגה שליליות. זה מעודד נטייה שטופת שמש, עוזר לראות את הצד החיובי יותר של מצבים, ומקדם שמחה ואושר.

העצמה אישית: מאמינים ש- Sunstone מעצימה אנשים, משפרת את ההערכה העצמית, הביטחון ותחושת המטרה שלהם. זה מעודד עצמאות ומטפח כוח פנימי, עוזר לאדם לעמוד זקוף ולהאמין ביכולותיו.

יצירתיות והשראה: הוא נחשב כמעורר יצירתיות והשראה, מה שהופך אותו לאבן מועדפת בקרב אמנים, סופרים ומבצעים. מאמינים כי Sunstone משפרת את הדמיון, המקוריות והחדשנות במאמצים יצירתיים שונים.

ריפוי רגשי: אבן שמש קשורה לריפוי רגשי ומאמינים שהיא עוזרת להתגבר על פחדים, פוביות ובעיות הקשורות למתח. זה מעודד גישה חיובית, מסייע לאיזון רגשי ועוזר להפיג תחושות של עצב או דיכאון.

אנרגיה הרמונית: אומרים שאבן השמש מביאה להשפעה הרמונית ומאזנת על מרכזי האנרגיה (צ'אקרות) של הגוף, במיוחד הצ'אקרה הסקרלית. מאמינים שהוא מנקה חסימות אנרגיה ומקדם זרימה חופשית של אנרגיה.

מנהיגות והצלחה: בשל הקשר שלה עם השמש ותכונותיה המעצימות, אבן שמש מקושרת לרוב עם תכונות מנהיגות, הצלחה והישגים. מאמינים שהוא מושך הזדמנויות לקידום וצמיחה.

חיבור לאלוהי: יש המאמינים שאבן השמש נושאת חיבור לאלוהי וקשורה להתעוררות והארה רוחנית. זה נחשב לאבן של טרנספורמציה וצמיחה אישית.

בסך הכל, אבן השמש חוגגת לא רק בזכות היופי האסתטי שלה, אלא גם בזכות האנרגיות החיוביות, המרוממות והמעצימות שהיא מאמינה שהיא מביאה לחייהם של מי שעונד אותה או משתמש בה.

המטיט (Hematite)

המטיט היא אבן חן פופולרית הידועה בברק המתכתי הייחודי שלה ובצבעה אפור פלדה עד שחור, להלן מאפייניו והצצה למשמעותו ההיסטורית:

תכונות גשמיות: המטיט הוא מינרל תחמוצת ברזל, המורכב בעיקר מברזל וחמצן, יש לו ברק מתכתי או ארצי ולעתים קרובות הוא אטום או מעט שקוף.

המטיט יכול להופיע בצורות שונות, כולל בוטריואידאליות (מסות מעוגלות), טבלאי ורניפורמי (דמוי כליות).

צֶבַע: הצבע הנפוץ ביותר של המטיט הוא אפור-כסף עד שחור, אך הוא יכול להראות גם צבע כסף מתכתי, חום, חום-אדמדם או אפילו צבע כחול-פלדה.

מאפיינים מגנטיים: המטיט טבעי הוא מגנטי חלש. ניתן למגנט אותו והוא שימש בתכשיטים ובמכשירים לטיפול מגנטי.

הארקה והגנה: המטיט קשור להארקה ומאמינים שיש לו תכונות הגנה.

הוא משמש לעתים קרובות כדי לעזור לאנשים להישאר מחוברים לכדור הארץ ולשמור על תחושת יציבות.

ריפוי ובריאות: בשיטות ריפוי אלטרנטיביות, מאמינים שהמטייט מסייע במחזור הדם, מפחית מתח, משפר את המיקוד ומשפר את הביטחון העצמי.

הוא גם נחשב כתומך בתהליך הריפוי של הגוף.

יישור צ'אקרה: המטיט מקושר בדרך כלל לצ'אקרת השורש, ועוזר לאיזון וליישר את מרכז האנרגיה הזה.

משמעות היסטורית:

השם "המטייט" נגזר מהמילה היוונית "חיימה", שפירושה דם, בשל הפס האדמדם שלו בעת שריטה. בימי קדם, הוא היה קשור לדם ונחשב לבעל תכונות מיסטיות ומרפאות.

להמטיט יש היסטוריה ארוכה של שימוש בתכשיטים, קמעות וקמעות. זה היה פופולרי במצרים העתיקה עבור קמעות ואומנויות דקורטיביות.

ברומא העתיקה, המטיט שימש ליצירת דיוקנאות קמיע מגולפים.

ילידים אמריקאים השתמשו באבקת המטיט כפיגמנט קוסמטי לציורי גוף ואמנות מערות.

ההמטייט שימש בעבר בשל תכונות הריפוי שלו לכאורה, במיוחד הקשורות להפרעות דם, שיכוך כאבים ודלקות.

ראוי לציין שבעוד שהמטייט שימש למטרות שונות בעבר, יעילותו לריפוי או שימושים רפואיים לא הוכחה מדעית, וחשוב להתייחס לטענות כאלה בזהירות.

כיום, המטיט נותר אבן חן בשימוש נרחב ומוערך עבור תכשיטים ופריטים דקורטיביים בשל המראה והסמליות המדהימים שלה.

זה מוערך גם בתחום של ריפוי קריסטל וטיפולים אלטרנטיביים על האנרגיות הבסיסיות וההגנה שלו.

  האוליט (Howlite)

היא אבן חן יפהפייה המשמשת לעתים קרובות בתכשיטים.

להלן מאפייניו והצצה למשמעותו ההיסטורית:

מראה חיצוני: האוליט מופיע בדרך כלל כגושים לבנים עד אפרפר-לבן עם עורק אפור או שחור עדין, הדומה לשיש לבן או טורקיז לבן.

הרכב: האוליט הוא מינרל בוראט עם הרכב כימי של סידן בורוסיליקט הידרוקסיד, הוא שייך למחלקת הבוראט של מינרלים.

מרגיע: האוליט מקושר לרוב לאנרגיות מרגיעות,  מאמינים שזה עוזר בהפחתת מתח, חרדה ועצבים.

שיפור הסבלנות והתקשורת: אבן חן זו נחשבת כמגבירה סבלנות, סובלנות והבנה, זה עשוי לסייע בשיפור התקשורת, במיוחד במצבים קשים או מאתגרים.

חיבור רוחני: לעתים משתמשים בהאוליט בשל תכונותיו הרוחניות, מקדם מודעות רוחנית, קשרים עמוקים יותר למחוזות גבוהים יותר, ומעודד תחושת שלווה ושלווה במהלך מדיטציה.

יישור צ'אקרה: האוליט מזוהה לעתים קרובות עם צ'אקרת הכתר, מקדם ראש פתוח, צמיחה רוחנית וחיבור לתודעה גבוהה יותר.

הִיסטוֹרִיָה:

האוליט התגלה לראשונה בנובה סקוטיה, קנדה, על ידי הנרי האו, כימאי וגאולוג קנדי, בשנת 1868. הוא נקרא לכבודו.

בתחילה, הווילייט היה בטעות כמינרלים אחרים, במיוחד טורקיז, בשל המראה הוורידי שלו. כתוצאה מכך, הוא נודע כ"טורקיז לבן" או "טורקיז בופלו לבן" בשוק התכשיטים.

בעוד שהאוליט נמצא בעיקר בקנדה, הוא נמצא גם בחלקים אחרים של העולם, כולל ארצות הברית, מקסיקו, גרמניה, טורקיה, רוסיה ודרום אפריקה.

האוליט שימש באופן היסטורי באומנויות דקורטיביות, תכשיטים וגילופים. הוא נצבע לעתים קרובות כדי להידמות לאבני חן אחרות, כגון טורקיז או לאפיס לזולי, בשל אופיו הנקבובי, מה שהופך אותו לאלטרנטיבה במחיר סביר.

בעידן המודרני, Howlite ממשיך להיות בחירה פופולרית בייצור תכשיטים, המשמש לעתים קרובות עבור חרוזים, תליונים ופריטי נוי אחרים. הוא מוערך בזכות המראה הייחודי והרבגוניות שלו.

בסך הכל, Howlite מוערך לא רק בגלל האסתטיקה שלו אלא גם בגלל האנרגיות המרגיעות שהוא מביא, מה שהופך אותו לאבן חן מבוקשת בעולם של ריפוי קריסטל ושיטות רוחניות.

אבן חן לבה וולקנית שחורה (Black volcanic lava gemstone)

לבה געשית שחורה, הידועה גם בתור סלע לבה או סלע געשי, היא סלע גס שמתגבש מלבה שהתפרצה מהר געש. זוהי אבן חן פופולרית ורב-תכליתית המשמשת בתכשיטים וביישומים דקורטיביים ופונקציונליים שונים.

להלן המאפיינים והיסטוריה קצרה של אבן חן לבה וולקנית שחורה:

מראה חיצוני: לבה וולקנית שחורה בצבע כהה, בדרך כלל שחור או אפור כהה. לעתים קרובות יש לו מרקם נקבובי ומחוספס עקב התקררות מהירה של לבה מותכת.

מבנה נקבובי: סלע הלבה הוא נקבובי, מה שהופך אותו קל משקל. אופיו הנקבובי מאפשר לו לספוג ולפזר שמנים אתריים, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור תכשיטי ארומתרפיה ומפזר שמנים אתריים.

חיבור אדמה: בשל מוצאו מפעילות געשית, סלע לבה קשור לאנרגיות ההארקה והייצוב של כדור הארץ. מאמינים שהוא מספק כוח ואומץ.

תכונות ארומתרפיה: סלע לבה משמש לעתים קרובות בתכשיטי ארומתרפיה. בשילוב עם שמנים אתריים, זה יכול להחזיק ולפזר את הארומה לאורך היום, לקדם הרפיה והפגת מתחים.

יישור צ'אקרה: סלע לבה קשור לצ'אקרת השורש, ועוזר לאיזון וליישר את מרכז האנרגיה הזה. מאמינים שזה עוזר בבעיות הקשורות לביטחון, הישרדות וצרכים אנושיים בסיסיים.

הִיסטוֹרִיָה:

סלעים געשיים שימשו את בני האדם למטרות שונות לאורך ההיסטוריה. בימי קדם, הם שימשו לכלי עבודה, לנשק ואפילו לבנייה.

לסלע הלבה יש קשר עמוק לתרבויות עתיקות שחיות ליד הרי געש. הוא נוצל למטרות מעשיות ורוחניות כאחד. אופיו הנקבובי של הסלע איפשר להשתמש בו כמבודד טבעי, וזמינותו בקרבת אזורים געשיים הפכה אותו למשאב רב ערך.

בעידן המודרני, סלע לבה נמצא בשימוש נרחב בייצור תכשיטים. המבנה הקל והנקבובי שלו הופכים אותו לחומר נהדר עבור תכשיטי מפזר, שבהם הוא יכול להחזיק ולפזר שמנים אתריים, ולספק חווית ארומתרפיה ניידת.

בשל תכונות הארקה והחיבור שלו לאנרגיית כדור הארץ, סלע לבה משמש גם בשיטות מדיטציה ובטיפולי ריפוי הוליסטיים.

אבן חן לבה וולקנית שחורה, עם המראה הייחודי והמקור הטבעי שלה, ממשיכה להיות בחירה פופולרית הן בעיצובי תכשיטים מסורתיים והן בעיצוב עכשווי, ומציעה לעונדים חיבור לאנרגיות כדור הארץ וליתרונות של ארומתרפיה.

ראוי לציין כי אין הוכחות מדעיות התומכות ביעילות של אבני חן טבעיות, השימוש בהם מבוסס דווקא על אמונות מסורתיות ואמונות תרבותיות.

חשוב לזכור שכל אבן היא ייחודית בעלת תכונות ואנרגיות משלה .

*כל התוכן שכתוב ומוצג  באתר  הוא למידע כללי בלבד

אין להתייחס אליו כתחליף לייעוץ רפואי של הרופא שלך או כל איש מקצוע אחר בתחום הבריאות

אם יש לך חששות לגבי בריאותך הכללית, עליך לפנות לרופא המשפחה שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות

תפריט נגישות