הוראות טיפול כללי לצמידים

שמירה נכונה על תכשיטים יכולה להאריך את חיי התכשיט ולשמור על מראהם ואיכותם, מכיוון שרוב התכשיטים שלנו מיוצרים בעבודת יד הנה מספר טיפים לשמירה על צמידים ושרשראות:

פגמים נפוצים:

שריטות: תכשיטים יכולים לפתח שריטות משטח לאורך זמן, במיוחד אם הם עשויים ממתכות כמו זהב או כסף (ציפויים כולשהם), שריטות אלו יכולות להקהות את הברק של הצמיד שלך.

הכתמה: צמידי כסף נוטים להכתים, וכתוצאה מכך להתכהות המתכת, כתמים משנים את מראה הצמיד ויכולים לגרום לו להיראות פחות מבריק ונקי

צמידי מתיחה ואלסטיים: צמידים אלסטיים עלולים לאבד מגמישותם לאורך זמן, מה שיוביל למתיחה או לקריעה של החוט (גם תלוי בחוט וגם בשימוש שלכם).

שמור את הצמיד שלך יבש:

הצמיד שלך לא נועד לענוד במים או להתקלח איתו (ים, בריכה) זה עלול לפגוע באבנים הטבעיות ובחרוזים השונים שעשויים ממתכת או זירקונים. אם בטעות טבלת את הצמיד שלך במים , הקפד לייבש מיד.

צמיד פרקורד: למרות שהפרקורד שלך לא ירקב כאשר הוא נחשף למים, עדיף לאחסן אותו במקום יבש.

חשוב לשמור את התכשיטים  במקום נקי וייבש, לדוגמא האריזה שאיתה נשלח התכשיט , תוכל לשמש לאיחסון התכשיט.

 הגן על התכשיט שלך מפני כימיקלים :

קרמים ,סבונים קשים ואפילו זיעה יכולים ליצור הצטברות ושינוי צבע בחרוזים בחוטים במתכות וכו'.  אם אתה מנקה עם חומרי ניקוי ביתיים/ מורחים קרמים ושמנים /איפור/ספריי לשיער או בושם, מתאמנים, תורידו את התכשיט עד שתסיימו. 

ניקיון הצמידים /תכשיטים ותחזוקה:

כדי לנקות את הצמיד שלך, ברוב המקרים, כל מה שאתה צריך זה מטלית רכה ונקייה,  אם צמיד פרקורד התלכלך ברוטב/מיץ וכו', קחו  מברשת שיניים, מים פושרים, וסבון פשוט.

– מרטיבים מעט את הצמיד במקום המלוכלך בלבד
– שמים קצת סבון על מברשת השיניים, ומשפשפים בעדינות עד שיורד הליכלוך
– יש לחזור על הפעולה מספר פעמי

ניקוי קבוע: נקה את התכשיטים שלך באופן קבוע כדי להסיר לכלוך, שמנים וקרמים שעלולים להצטבר עם הזמן, השתמש במטלית רכה או במברשת שיניים עם זיפים רכים ומים וסבון עדינים.

הסרת כתמים: עבור צמידי כסף, ניתן להסיר כתמים עם מטלית ניקוי מיוחדת.

טיפול באבני חן טבעיות: היזהר עם צמידי /שרשראות אבני חן, אבני חן מסוימות רגישות לכימיקלים קשים, נקו אותם עם מטלית לחה או חומר ניקוי עדין לתכשיטים המתאים לאבני חן.

צמידי מתיחה: יש לטפל בצמידי מתיחה ואלסטיים בזהירות כדי למנוע מתיחת יתר. הימנע מלגלגל אותם על פרק כף היד ומחוצה לה.

אחסון נפרד: אחסן כל צמיד / שרשרת בנפרד כדי למנוע שריטות וסיבוכים. השתמשו בשקיות בודדות, בקופסאות תכשיטים או בשקיות בד רך לאחסון.

תכשיטים שיש בהם מתכות שונות:

ציפוי כסף , ציפוי זהב , פלדת אל חלד וכו:

גם תכשיטים אלו מומלץ לא להכנס איתם למים , להתרחק מחומרים שעלולים לפגוע בציפויים , או לשרוט את הצבע וכו' , למרות שיש כאלה שעמידים למים,  אנא שימו לב!

על ידי הקפדה על הנחיות טיפול ותחזוקה אלו, תוכלו להאריך את תוחלת החיים של התכשיטים שלך, לשמור אותם במיטבם ולהמשיך ליהנות מהיופי והערך הסנטימנטלי שלהם במשך הרבה זמן.

עגלת קניות

תפריט נגישות